Forum prawdziwych budowlańców

Jezeli jesteś w trakcie remontu lub budowy, bądź nie masz pomysłu na wystrój mieszkania - pisz a napewno Ci pomożemy

Teraz jest Pn maja 20, 2024 05:42


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Wt lis 21, 2017 07:04 

Dołączył(a): Wt maja 30, 2017 16:22
Posty: 48
Zamarzył na się w ogrodzie basen, przez wiele lat mieliśmy oczko wodne ale ono też wymaga pielęgnacji a nie daje tyle frajdy dzieciom co basen. Myślę że ten producent basenów ma najciekawszą ofertę, zastanawiam się tylko czy nie kupić od razu też zadaszenia. Jak to wygląda w Waszym przypadku, jest konieczne czy nie?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 21, 2017 07:04 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Wt maja 22, 2018 21:58 

Dołączył(a): N maja 20, 2018 22:15
Posty: 27
Godnym polecenia producentem i instalatorem basenów ogrodowych jest Aquaworld http://aquaworld.com.pl/projektowanie-basenow/ Instalacje wodne to ich specjalność od lat.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Pt sie 30, 2019 21:41 

Dołączył(a): Pn mar 19, 2018 10:31
Posty: 210
Jak ktoś ma całkiem sporą powierzchnię to może postawić właśnie na basen. Natomiast ja mam mały ogród i jak już coś to zdecydowałabym się na oczko wodne. Ostatnio nawet czytałam artykuł https://www.mgprojekt.com.pl/blog/oczko-wodne-staw/ i przyznam się, że coraz bardziej podoba mi się to rozwiązanie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Pn wrz 09, 2019 15:06 

Dołączył(a): Cz gru 21, 2017 09:56
Posty: 465
Ja u siebie w ogrodzie mam oczko wodne i jakoś nie planuję wymiany na basen, lepiej to wygląda, bardziej stylowo. Niedawno kupiłem też nowe leżaki ogrodowe, takie https://gardenspace.pl/lezak-ogrodowy i planuję też wymienić meble. Stół z krzesłami też tam zamówię bo to dobry producent, ma solidne meble. Ale czekam aż będzie jakaś wyprzedaż.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Wt wrz 17, 2019 10:00 

Dołączył(a): Pt lip 28, 2017 13:07
Posty: 26
Basen to super sprawa, ale akurat o niego też trzeba dobrze zadbać, bo potrafi płatać figle. A wszystkiego chemią nie załatwimy, bo ona też może być bardzo szkodliwa. Faktycznie lepiej wziąć basen od producenta, bo on będzie wtedy lepiej wykonany i lepiej zabezpieczony. Ale nawet mimo to warto faktycznie wczuć się w czyszczenie, wymianę wody i naprawy eksploatacyjne, bo tylko wtedy taki basen wystarczy nam na wiele lat


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Pt lis 22, 2019 23:38 

Dołączył(a): Wt gru 05, 2017 18:23
Posty: 299
Taki basen w ogrodzie to bardzo fajna rzecz, zwłaszcza jak ma się dzieci. Dlatego też warto przy okazji pomyśleć o jakimś zadaszeniu takiego basenu. "I nie mam tu na myśli byle jakiego zadaszenia, tylko takiego który nie tylko będzie się dobrze prezentować ale także nie będzie ograniczał dostępu światła dziennego. A to wszystko możemy uzyskać dzięki płytom z tworzywa sztucznego. A takie płyty znajdziemy w Plexicord


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Pn maja 18, 2020 01:09 

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 22:48
Posty: 21
Basen jest dobry dla kogoś, kto ma na ten basen miejsce. Ja wolę oczko wodne, bo na pewno częściej przy nim usiądę dla relaksu niż przy basenie. Basen jest tylko sezonowy a oczko może być piękne cały rok. U mojej koleżanki pod Wrocławiem specjalistyczną koparko ładowarką Mecalac Wrocław wykonali wykop i usypali niewielką górkę ku radości dzieciaków i jest pięknie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Wt lis 30, 2021 11:10 

Dołączył(a): Śr gru 27, 2017 20:35
Posty: 135
A jak radzicie sobie z glonami w basenie? Tutaj https://dladomu.com.pl/3-sprawdzone-dom ... w-basenie/ czytam na ten temat, ale ja w tym roku poległem całkowicie. Aktualnie basen jest spuszczony. Jak Wy sobie radzicie z tym dziadostwem? Sama chemia u mnie nie do końca dawała radę.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: N sie 14, 2022 10:30 

Dołączył(a): Pn mar 19, 2018 10:31
Posty: 210
Wiadomo, że więcej radości będziecie mieć z basenu, jak z oczka wodnego. Bo będziecie mogli z niego korzystać, bawić się rodzinnie, czy relaksować. Ja ostatnio znalazłam firmę http://ospa.com.pl/ , która oferuje wykonanie basenów do celów prywatnych, czy też publicznych - możecie w razie czego się do nich zgłosić.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: Cz sie 18, 2022 23:05 

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 22:48
Posty: 21
Konstrukcja basenu musi być wykonana z dobre jakości betonu i musi być od odpowiednio zabezpieczony. Optymalna ekonimicznie jest konstrukcja z bloczków betonowych, daje możliwość stworzenia dowolnego kształtu. Jeśli budujesz basen gdzieś w okolicach Krakowa, to mogę polecić jednego z największych producentów betonu w Małopolsce Cembet z Podgórza pod Krakowem.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basen zamiast oczka wodnego
PostNapisane: N kwi 14, 2024 15:08 

Dołączył(a): Wt lut 07, 2017 15:02
Posty: 161
Baseny ogrodowe to na prawdę fajna sprawa, szczególnie w dni kiedy temperatur przekraczają trzydzieści stopni. Nie ma nic przyjemniejszego jak kąpiele w takim basenie po dniu pracy w wysokich temperaturach. Najczęściej są to baseny wykonane z tworzyw sztucznych i taka wiedza jak klejenie basenów może się nam przydać. Internet służy pomocą, trzeba tylko dobrze poszukać


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 14, 2024 15:08 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL