Forum prawdziwych budowlańców

Jezeli jesteś w trakcie remontu lub budowy, bądź nie masz pomysłu na wystrój mieszkania - pisz a napewno Ci pomożemy

Teraz jest So kwi 20, 2024 04:26


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Śr lut 14, 2018 13:05 

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 13:02
Posty: 4
Czy ktoś z forum mógłby mi powiedzieć coś na ten temat? Czy uważacie, lub może wiecie z własnego doświadczenia, że domy z drewna są solidne i warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Będę wam bardzo wdzięczny za odpowiedzi!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 14, 2018 13:05 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Śr kwi 18, 2018 07:56 

Dołączył(a): Pn mar 19, 2018 10:31
Posty: 210
;ooo


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: N maja 27, 2018 09:01 

Dołączył(a): Wt maja 30, 2017 16:22
Posty: 48
Solidne są na pewno, wygodne też ale czy wygodniejsze od mieszkania? Z mojego punktu widzenia nie bardzo, może to przyzwyczajenie ale jednak ja bym wolała komfortowe mieszkanie , może na Wilanowie na osiedlu Atala?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Śr sie 29, 2018 17:27 

Dołączył(a): N maja 20, 2018 22:15
Posty: 27
Do niedawna domy drewniane, zarówno budynki z prefabrykatów w szkielecie, czy domki z bali drewnianych kojarzyły się z budownictwem letniskowym. Obecnie już od kilku lat Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domu całorocznego w technologii drewnianej. W artykule na blogu pracowni architektonicznej MGProjekt projektującej takie domy, znajdziesz informacje dlaczego technologia budownictwa szkieletowego zyskuje na popularności.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Pt paź 26, 2018 05:49 

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2018 11:48
Posty: 29
Widziałam nawet fajne domy na stronie Lebiedź Nieruchomości, polecam tą agencję bo znaleźli mi w błyskawicznym tempie idealne mieszkania w niewysokiej jak na stolicę cenie, sama bym na pewni bardzo długo takiej okazji szukała


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Pt cze 28, 2019 20:54 

Dołączył(a): Śr maja 02, 2018 07:04
Posty: 83
Moim zdaniem jeżeli tylko postawimy na dobry projekt domu drewnianego, taki jak np. te z MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ , a dodatkowo budową zajmie się odpowiedzialna ekipa budowlana, na pewno nie trzeba obawiać się o trwałość domu z drewna. Przy czym takie rozwiązanie jest także bardzo estetyczne, a przy odpowiednim wyposażeniu, zapewni mieszkańcom także komfort:).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: So sie 24, 2019 16:09 

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 12:56
Posty: 131
hmm no pewnie, ze sa solidne, skoro Tadeks, producent domów szkieletowych z drewna, daje na konstrukcje, ktora stawiaja az 30 lat gwarancji! To musi o czyms swiadczyc, prawda? Te domy, jak sa dobrze ocieplone, to sa dodatkowo bardzo energooszczedne oraz co wazne - stawia sie je w maxymalnie 3 miesiace! Wow, prawda?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Wt wrz 10, 2019 06:57 

Dołączył(a): Pt paź 13, 2017 11:34
Posty: 20
Według mnie budowle wykonane z drewna są bardzo solidne. Mój szwagier kilka miesięcy temu planował zakup nowej posiadłości. Pamiętam, że dużo wtedy czytał o domach szkieletowych, których podstawowym budulcem jest właśnie drewno. Kiedy dowiedział się, ile zalet posiadają konstrukcje wykonane w tej technologii, od razu zdecydował się na ich zakup od firmy - http://www.altbud-domy.pl/. Z tego, co wiem, do takiej decyzji przekonało go głównie to, że takie domy składają się aż z 90% zdrowych i ekologicznych materiałów. Wśród dodatkowych atutów wymieniał także doskonałą izolację termiczną, dzięki której zimową porą ogrzewa tylko powietrze w domu, a nie ściany.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: N paź 13, 2019 19:59 

Dołączył(a): Pn mar 19, 2018 10:31
Posty: 210
Trudno mi wypowiedzieć się na ten temat. Najlepiej byłoby spytać jakiegoś specjalistę w tym zakresie. A nie chciałbyś postawić coś nowoczesnego, tradycyjnie murowanego? Zobacz przykładowo jaki ja planuje postawić dom - https://www.mgprojekt.com.pl/waski . Piękny, nieprawdaż?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Cz gru 12, 2019 08:07 

Dołączył(a): Wt gru 05, 2017 18:23
Posty: 299
No my kiedyś taki chcieliśmy, ale zdecydowaliśmy się na murowany. Chcemy z mężem postawić w niedługim czasie dom bo działkę już mamy. Nie wiemy tylko gdzie suzkać dobrego projektu domu. Widziałam, że tutaj https://www.archido.pl/ jest spory wybór projektów i konkurencyjne ceny do negocjacji.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Wt sty 21, 2020 16:05 

Dołączył(a): Pt lip 28, 2017 13:07
Posty: 26
Z tego, co wiem, to są dość solidne, a w dodatku ekologiczne i energooszczędne. Sam niestety jeszcze nie miałem styczności z takim domem, ale podobno taka właśnie jest teoria. Mój znajomy też się nad takim zastanawiał i stąd wiem, że są warte uwagi. Trzeba tylko zwracać uwagę na jakość materiału, bo jednak drewno, żeby wytrzymało wiele lat wymaga odpowiedniego podejścia i zabezpieczenia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Pn maja 09, 2022 07:51 

Dołączył(a): Śr lis 23, 2016 20:31
Posty: 238
Oczywiście ,że są solidne, oczywiście muszą być solidnie wykonane, bo przecież wszędzie można coś zawalić a w tym przypadku nie jest to dopuszczalne. Budowę każdego domu musimy rozpocząć od dobrego projektu.Moja siostra skorzystała z oferty pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt-wariant-b , to będzie piękny dom zresztą sami spójrzcie na wizualizację. Robi wrażenie, prawda?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy domy z drewna są solidne?
PostNapisane: Śr lis 22, 2023 11:48 

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 12:56
Posty: 131
Takie domy są solidne jeśli są dobrze wykonane. Niestety zdarza się, że firma budowlana, którą zatrudniliśmy do wykonania domu nie robi tego rzetelnie i pojawiają się różne usterki bądź problemy techniczne w czasie budowy. Jeśli chcecie mieć pewność, że budynek jest dobrze wykonany, lub macie wątpliwości czy firma wywiązała się należycie z umowy to rozważcie skorzystanie z opinii biegłego rzeczoznawcy budowlanego https://www.stawiarski.pl/ekspertyzy-budowlane.php . Dr inż. Przemysław Stawiarski wykonuje takie ekspertyzy, dzięki którym będziecie mieli informacje czy budynek został wykonany prawidłowo czy firma powinna coś poprawić.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2023 11:48 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL